Хто такий митний брокер і чим він займається?

Митний брокер УкраїнаВи можете самостійно вивчити англійську, вилікувати застуду або ж сісти за кермо, але без допомоги фахівців, це навряд чи вийде з першого разу. І навряд чи так, як би вам того хотілося. З митним оформленням ситуація схожа. Якщо ви плануєте експортно-імпортні операції, непогано було б заздалегідь підшукати хорошого митного брокера. Так би мовити посередника між вашим бізнесом та митницею. У сьогоднішній статті ми, в черговий раз підкреслимо, наскільки важливі знання та досвід в міжнародній торгівлі і розповімо, чим же насправді займається митний брокер.

Він знає деталі

Припустимо, ви вирішили задекларувати вантаж самостійно. Хіба заповнити митну декларацію настільки складно? У вас налагоджений бізнес, ви тисячі документів підписали. Але, «велика справа дорогу знати». У митному законодавстві багато нюансів та деталей, воно швидко змінюється. Вчора були одні вимоги, а сьогодні вступили в силу зміни... Можливі помилки, відсутність фінансової гарантії або ще якоїсь довідки, призведуть до того, що вантаж просто застрягне на митниці. Ви можете не дописати одну цифру в митній декларації та отримати серйозні проблеми на терміналі.

Митна декларація

Наведемо приклад. Робота з митною декларацією - це не просто проставити галочки в формі. Перше і, мабуть, основне, на чому можна «проколотися», це визначення коду товару ТН ЗЕД. Його підбирають за допомогою спеціальних програм з офіційних джерел. Якщо тут помилитися, найімовірніше ви отримаєте штраф або ж позов до суду через правопорушення.

Всього цього можна уникнути, якщо вчасно залучити до процесу митного брокера. Він володіє певною репутацією, має професійні зв'язки, та без проблем може відстояти ваші інтереси перед співробітником митниці. У всякому разі, фахівцям нашої компанії, точно притаманні перераховані якості.

Він оцінить ризики

Беручись за проект, брокер ретельно вивчить вантаж. Професіонал відразу:

  • вкаже вірний код товару ТН ЗЕД;
  • розрахує розмір митних платежів,
  • перевірить дозвільні, комерційні та транспортні документи;
  • вивчить митну вартість вашого товару;
  • спланує додаткові витрати.

Тобто, на етапі замовлення товару, якщо планується імпорт чи експорт, вам буде відома підсумкова вартість цього рішення. Якщо ми говоримо про хорошого брокера, то він прямо розповість, з чим можуть виникнути проблеми на митниці, як організувати ефективну логістику, де можна, а на чому економити не варто.Обговорення плану митного оформлення

І знову приклад. Раніше ми вже писали, що у митників є таке поняття, як прохідна ціна. Якщо вартість вашого товару буде значно нижчою, ніж у аналогічної продукції, система оповістить про це інспектора. Ось вам і ризик. Це підстава для того, щоб митник запросив додаткову документацію на товар, збільшив термін його оформлення ще днів на 10 з додатковими платежами, звісно. Грамотний брокер розрахує, яку вартість вантажу потрібно вказати в декларації, щоб на митниці невиникло проблем. А якщо, копнути ще глибше, то він зможе відстояти вашу вартість і підтвердити її обгрунтованість документально.

Він буде спілкуватися з митницею

Погодьтесь, хороша комунікація робить процес митного оформлення простішим, як для інспектора, так і для декларанта. Брокери розмовляють з митниками на одній мові - це своя нормативна лексика, це розуміння суті запитань, і правильні відповіді, в разі проблем. У вас не буде часу, «погуглити» незрозумілі фрази перед інспектором. В силу своєї роботи, митні брокери з багатьма держслужбовцями знайомі особисто або контактували, так точно.

Імпорт Експорт

Хочете, щоб питання митниці закривалось швидко і без проблем? Звертайтесь у компанію East West Logistic. Ми є членом Громадської ради при митному комітеті, ми знаємо цю сферу і готові допомогти. Також ми надаємо послуги технічного експортера та імпортера і готові проконсультувати вас в будь-яких питаннях, що стосуються логістики.

Зв'язатися з нами