Експорт АПК: Україна б'є рекорди в галузі

Тільки у лютому можна з впевненістю говорити, що новий фінансовий рік успішно стартував, залишивши за собою "лок-даун" та обмеження. З чого розпочнемо, друзі? Мабуть, слід визначити в якому напрямку ми рухаємось, кого випередили, а кого ще потрібно обійти. Пропонуємо ознайомитись з головними точками експорту агропромислової продукції України. Вони завжди пов'язані з успішними стратегічними рішеннями: новими товарами, ринками збуту і грамотно встановленими цінами. Той, хто приходить до подібних рішень, швидко залишає конкурентів позаду. Отож, поїхали.

Яка сировина користується найбільшим попитом?

Агропромислова продукція України

Розпочнемо з оптимістичних новин та нагадаємо, що продукцію made in Ukraine вважають якісною, щонайменше, в 200 країнах світу. Що стосується сільськогосподарського сектору та продовольства, то його частка в загальному обсязі експорту країни за 2020 рік становить 45%, а якщо точніше, то - $ 22,391 млрд. Зростання показників зовнішньої торгівлі в нашій країні почалось після підписання Асоціації з ЄС, і цей крок для вітчизняного АПК відчинив двері до багатьох ринків.

Загалом же, 3-ка основних продуктів українського експорту в 2020 році виглядає наступним чином:

  • зернові культури - на $ 9,4 млрд;
  • чорні метали - $ 7,7 млрд;
  • жири та олії тваринного / рослинного походження - $ 5,8 млрд.

Як бачите, дві позиції в трійці займають саме сегменти АПК.

У 2020, як і в 2019 році лідером по закупівлі української сільськогосподарської продукції виявилась не Європа, її обійшла Азія. Якщо перевести на цифри, то за 2020 рік обсяги експорту в Європу склали $ 6,7 млрд, в Азію - $ 10,9 млрд. Підводячи підсумки минулого року, в країні зафіксовані найвищі показники експорту зернових культур, соняшникової олії, меду, плодів та інших продуктів.

топ 5 позицій імпорт - експорт 2020 Україна

 

Які країни імпортують сільськогосподарську продукцію з України?

Якщо оцінювати глобально, то є 4 континенти, які імпортують майже 97% продукції аграрного сектору України. До них відноситься:

  1. Вищезазначена Азія, яка активно збільшує обсяги поставок, в 2018 - $ 8 млрд, в 2019 - $ 9,4 млрд, в 2020 - $ 10,9 млрд., Дійшовши до позначки 48,7% від загальної суми аграрного експорту України.
  2. На другому місці знаходиться ЄС - це 29,9%. Варто відзначити, що експортні показники по Європі продовжують падати і в 2020 році, вони знизились на 11%.
  3. Третє місце займають країни Африки - 12,9% - $ 2,9 млрд.
  4. Четверте місце - країни СНД - 5,8% - $ 1,3 млрд.

Окремої уваги експортерів заслуговує Китай. Сумарні поставки агроекспорту тут перевищують показники по будь-якій країні Європи чи Азії і складають $ 3,554 млрд. Погодьтесь, є сенс розробляти канали поставок в цьому напрямку. Також вітчизняна сільгосппродукція користується попитом в таких країнах, як:

Обсяги експорту України в 2020 році

Незважаючи на досить великі цифри та обсяги поставок, Україні так і не вдалося увійти в ТОП 50 експортерів світу. Що це означає для економіки? Лише те, що нам є над чим працювати і до чого прагнути. Маючи грамотну маркетингову стратегію, український бізнес зможе виступати на глобальному ринку не тільки постачальником сировини - зерна або металу, а й інших готових продуктів.

Компанія East West Logistic із задоволенням допоможе вам реалізувати свої експортні амбіції. Будучи експертами в сфері логістики та міжнародних вантажних перевезень, ми знайомі з усіма тонкощами митного оформлення товарів при виході на міжнародний ринок.

Як ви вважаєте, в якій галузі економіки ми можемо досягти успіху в цьому році? Хто знає, можливо, це буде саме ваш напрямок і розпочати роботу варто саме зараз.

Зв'язатися з нами