Імпортне митне оформлення: преференції ЄС

Особливості імпортного митного оформлення товару з преференціями ЄС і його транзит через інші країни

Контейнера Україна Євросоюз Іст-Вест Логістик

З підписанням Україною торгівельних угод в рамках Асоціації торгівлі з Євросоюзом наша країна отримала пільги на експорт. Дані пільги полягають у зменшенні мита при імпорті товарів з України.

Певні групи товарів, особливо харчова, підлягають квотуванню - вказаний квотою обсяг продукції завозиться без мита, кількість що перевищує цей об'єм необхідно оформляти з оплатою всіх мит. Описувати цей механізм в статті не будемо, тому що тематика трохи інша.

Такий же механізм працює і у зворотному напрямку - при імпорті товарів в Україну з Європейських країн. Товар імпортований з ЄС також має право на преференції, але тільки за наявності сертифіката походження, який називається - EUR-1. Це документ певної форми і виписується митним органом в країні експортера / виробника.

Що робити, коли товар вироблений в Європейському союзі, але відправлений в іншу країну на склад дистриб'ютора? З таким питанням останнім часом до нас звертаються наші клієнти, отже, ми вирішили описати таку ситуацію, щоб кожен розумів свої права і можливості.

У протоколі No 1 до угоди про асоціацію, стаття 13 «Пряме транспортування» зазначено, що преференція діє за умови прямого транспортування між Євросоюзом і Україною. Але, якщо товар провозився транзитом через інші країни або зберігався на території інших країн, режим преференції зберігається, за умови знаходження цього товару під контролем митних органів і, якщо не проводилися будь-які інші роботи, крім розвантаження / завантаження, та інших необхідніх дії для збереження властивостей товару.

Для того щоб підтвердити вищеописані умови, митні органи тієї країни куди завозився товар повинні надати наступне:

  • транспортний документ, що підтверджує транзитне переміщення;
  • сертифікат, виданий митним органом у країні транзиту, в якому повинно бути зазначено повний список транспортних засобів, що перевозили товар, дати розвантаження та завантаження.

Варто озвучити невеликий нюанс - якщо вартість товару не перевищує € 6000, то можна обмежитися фразою в інвойсі, яка дозволить оформити продукцію з преференцією без наявності сертифіката походження. Але товар повинен слідувати безпосередньо з Євросоюзу в Україну або навпаки. Ця фраза звучить так: «The exporter of the products covered by this document (customs authorization No. ...) declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of Ukraine / EU (в залежності від напрямку торгівлі)»

Отже, якщо вирішили імпортувати товар, з країни що не входить в ЄС, але прагнете здійснити митне оформлення з преференціями, радимо детально вивчити товаротранспортні документи і заздалегідь запросити відсутні.

Залишилися питання, зв'яжітся з нами, ми радо надамо вам консультацію.

Замовити консультацію

Бажаємо Вам успіхів!