Консолідація вантажу. Що це за послуга і як вона працює?

Завантаження вантажівки

Чи існує грамотний спосіб заощадити на доставці? Як мінімізувати витрати при невеликій кількості вантажу? Що робити, якщо окремий транспортний засіб обходиться вам занадто дорого? На цей випадок у логістиці вже є готове рішення - консолідація вантажу. Це об'єднання / накопичення декількох дрібних партій вантажу в одну велику для відправки в складі єдиного міжнародного перевезення. І сьогодні ми розповімо вам, як побудований процес перевезення збірного вантажу і чому це вигідно як для перевізника, так і для клієнта.

Яким чином відбувається консолідація вантажу?

Збірні міжнародні вантажоперевезення - одна з найбільш затребуваних послуг в Україні і за кордоном. Такий принцип доставки актуальний практично для будь-якого виду транспорту - ж / д, авто- або авіа. Метод консолідації істотно здешевлює перевезення дрібних вантажів і піднімає їх рентабельність.

Якщо в одному контейнері або причепі перевозиться невелика партія товару, замовнику доведеться заплатити за рейс повністю, тобто і за місце, яке займає його вантаж і за порожній простір. Навіщо платити за повітря?! Консолідація вантажу від декількох відправників дозволить кожному з них оплачувати виключно за ту об'ємну вагу, яку займає його товар. Це, власне і здешевлює вартість перевезення для кожного учасника. На наступному малюнку ви можете побачити, як все виглядає на практиці.

Схема консолідованого перевезення вантажів (рус.)

Збірний вантаж може бути об'єднаний за декількома принципами:

  • Регіональному, коли збігається напрямок доставки товарів (на одному маршруті);
  • Споживчому, коли у збірного вантажу один одержувач.

Товар ваш може зберігатися у вас, очікуючи відправлення або ж на складах консолідації. Консолідовані склади є практично в кожному регіоні. Вони за всіма правилами приймають вантаж, відповідаючи за його цілісність і збереження до моменту завантаження. Підкажемо вам, як це робиться.

Особливості збору вантажу на складах консолідації

Консолідаційний склад

1. Підписується акт прийому-передачі вантажу у клієнта. На цьому етапі перевіряється цілісність товару, наявність транспортних документів, сертифікатів і розраховується кількість необхідних товарних місць.

2. Обробка вантажу. Товар зважують, на упаковку наноситься маркування, знаки небезпеки, умови зберігання, виконується складання на палети, закріплення. Потім вантаж групують з позначкою для доставки за однією адресою.

3. Сортування. Далі палети упорядковують відповідно до регіону доставки та обсягів. Ці записи вносять в облік. Після цього товари відправляються на стелажі для зберігання. У таких приміщеннях встановлюється спеціальний рівень вологості, температури, та інших параметрів, які були прописані в документах і яких вимагає ваш товар. 

В черговий раз нагадуємо, що в документах потрібно вказувати максимально повну та коректну інформацію щодо вантажу. Адже недотримання умов зберігання, навіть за показником вологості, може зіпсувати ваш товар.

4. У міру накопичення вантажу (товарних місць) для одного регіонального рейсу, формується партія, готова до завантаження.

5. Вантаж перевіряється, знову ж підписується документ про передачу вантажу перевізнику та, власне, здійснюється доставка.

Консолідація збірного вантажу не виконується вручну, вона вимагає комп'ютерного обліку зі спеціальним програмним забезпеченням і постійного аналізу, щоб товари доставлялися, а не «маринувалися» на складі. На ділі для клієнта важлива не тільки вартість, але і оперативність доставки. Попередимо ваше запитання про те, наскільки швидко можна консолідувати і відправити збірний вантаж, і відразу ж відповімо на нього.

 

малюнок автомобільні вантажні перевезення

Наша компанія здійснює доставку збірного вантажу якісно і настільки швидко, наскільки це можливо і потрібно для клієнта. Як нам це вдається? Ми підтримуємо хороші стосунки з партнерами та агентами, активно використовуємо попутній транспорт та якщо є необхідність, поміщаємо товар на консолідований склад. Для нас це питання іміджу і відповідальності, тому ми завжди аналізуємо завдання, шукаємо можливості і знаходимо оптимальне логістичне рішення для клієнта.

Компанія East West Logistic є експертом в сфері міжнародних перевезень і транспортної логістики. Ми із задоволенням виконаємо для вас доставку збірного, або будь-якого іншого вантажу з документальним супроводом та митним оформленням. Рівно через тиждень у нашому блозі вийде стаття про те, який вантаж краще перевозити консолідованим методом, і хто за що відповідає в процесі доставки. Як завжди найкорисніша та найактуальніша інформація для наших шановних читачів та клієнтів!

Замовити послугу зараз