Сертифікат походження Євро-1 (Eur-1)

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ З ПРЕФЕРЕНЦІЯМИ (сертифікат EUR-1)

Видача сертифікату походження EUR-1 Іст-Вест Логістик

Шановні експортери, поспішаємо поділиться радісною новиною, після підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом, останній надає додаткові пільги для імпорту української продукції на митну територію ЄС.

01.02.2018 року на території України вступила в силу "Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження". Це найголовніший документ в ухваленні рішення про видачу сертифікату EUR-1.

 

Отримати конвенцію з поясненнями на пошту

Фахівці Іст-Вест Логістик оформлюють сертифікати EUR-1 з 20.02.2018. І готові поділитися досвідом такого оформлення.

При отриманні цього сертифікату існують деякі особливості, які потрібно враховувати. Але про все по порядку.

Які пільги надаються:

  • знижуються мита як на українську, так і європейську продукцію, тобто українська та європейська продукція оформляється за преференційним митом;
  • надаються квоти на безмитне ввезення продукції;
  • оформлення дозвільних документів здійснюється за єдиними стандартами.

Щоб скористатися всіма пільгами вільної торгівлі, українські експортери повинні підтвердити, що товар який вони продають вироблений в Україні. Документи, які підтверджують походження продукції: сертифікати EUR-1 (для Європи), CT-1 (для СНД), сертифікат походження за формою "А" (для інших країн).

СЕРТИФІКАТ ПОХОДЖЕННЯ EUR-1

Сертифікат походження Євро-1

Сертифікат видається уповноваженим органом - митною інспекцією. Країною походження товару вважається держава, в якій товар був виготовлений або підданий достатній обробці.

У кожної продукції є свої вимоги до переробки або необхідного ступіню обробки, при яких може змінюватися країна походження.

У вищеописаній конвенції, ви знайдете таблицю, в якій зазначена мінімально необхідна ступінь обробки по кожній групі товарів.

Основний принцип - вартість переробки або обробки, повинна бути вище, ніж вартість самих матеріалів.

Варто враховувати, що матеріали - сировина, імпортовані для виробництва нового продукту з країн учасниць, також розглядаються як товар Європейського походження. В такій ситуації суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності повинен «переконливо доводити», як сказано в конвенції, походження цих матеріалів.

Один із прикладів - це історія нашого клієнта, який ніяк не міг оформити преференції на свій товар, тому що попередній митний брокер був не компетентний в цьому питанні. Через це клієнт втратив одного з покупців, а обсяг поставок для інших - падав.

Нам вдалося змінити ситуацію - оформлення сертифікату зайняло близько 12 днів і в цьому випадку ми якраз застосовували правило визначення місця виробництва з доказом походження сировини.

Три способи підтвердити право на преференції при митному оформленні як в імпортному, так і в експортному напрямку:
1. Найпростіший - не потрібно оформляти сертифікат EUR -1, коли фактурна вартість товару не перевищує 6000 Євро, в цьому випадку експортер має право оформити декларацію-інвойс. Це такій же самий інвойс, але з певною фразою

«The exporter of the products covered by this document (customs authorization No. ...) declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of Ukraine preferential origin.» Нижче необхідно вказати місце видання, дату випуску, а також посада і підпис відповідальної особи.

2. Оформлення самого сертифікату EUR-1.

3. Вказати номер авторизованого експортера. Спеціальна фраза з номером авторизації дозволяє як експортувати, так і імпортувати товар використовуючи преференції.

Один із секретів, яким хочемо поділиться з вами - оформлення сертифікату вперше може зайняти до 14 днів. Отже слід, заздалегідь узгодити це питання з інспектором, до моменту завантаження товару в транспортний засіб. В іншому випадку - понесете значні витрати на простий, зберігання товару і зірвете терміни поставки.

З огляду на цей момент, ми спочатку оформлюємо сертифікат, а потім за 3 години здійснюємо митне оформлення. Таким чином наш клієнт економить час і кошти.

Винятки, при яких сертифікат не видадуть:

Походження продукції не може бути змінено якщо товар в іншій країні проходив тільки:

• Зберігання та транспортування;

• Передпродажну підготовку (фасування, дроблення партії, маркування, перепакування);

• Прості складальні операції;

• Забій худоби.

Обов'язковий момент, описаний в Конвенції, - пряме перевезення. Це означає - що товар, що перевозиться з однієї країни, що підписала Конвенцію, в іншу країну, учасницю угоди, повинен переміщатися, не заїжджаючи в треті країни.

Наприклад, товар, що перевозиться з Німеччини в Україну, не може заїжджати транзитом до Росії або Білорусі (країни, не учасники угоди).

Якщо ви зіткнулися з потребою оформлення сертифікату EUR-1, звертайтеся до нас, наші фахівці радо допоможуть.

Замовити послугу

Оформлення сертифікату справа не складна, якщо її знати. Простіше оформити сертифікат походження підприємствам, що мають свої виробничі потужності або поля, на яких вирощується продукція. Але що робити компаніям, які скуповують продукцію у фермерів і приватних домогосподарств?

З таким завданням ми зіткнулися при зверненні одного з наших клієнтів, якому ми надаємо послуги аутсорсинг ЗЕД, а раніше організували його зовнішньоекономічну діяльність з нуля.

Він звернувся з проханням допомогти налагодити експорт товарів в Європу з оформленням сертифікату EUR-1. Причому останній критерій був найголовнішим, тому що преференції на українську продукцію надавали конкурентну перевагу на ринку покупця.

Митне оформлення

Під час вивчення завдання наші фахівці вирішили скористатися листом, написаним за сприяння Міністерства аграрної політики і продовольства та Української зернової асоціації, Державної фіскальною службою - Лист ДФС від 25.01.2016 р No2236 / 7 / 99-99- 25-02-03-17

В якому надано дозвіл на використання узагальнених форм документів при підтвердженні походження зерна і продуктів його переробки.

Даний лист описує можливість подачі в фіскальні органи, а саме в митницю, такі форми підтверджуючих документів:

  • Посвідчення експортера продуктів переробки зерна.
  • Посвідчення експортера / виробника зерна.
  • Посвідчення експортера зерна.
  • Посвідчення експортера олії.

Основний сенс цих документів - необхідність надання підприємством інформації про кількість товару, яку придбали за прямими угодами. Із зазначенням номерів договорів та контактних даних постачальників.

Експортер несе відповідальність за достовірність наданих даних, і гарантує, що товар (рослинного походження) був зібраний і вирощений на території України.

Такі експортні довідки також можуть використовувати підприємства - експортери, які спеціалізуються на закупівлі сільськогосподарської продукції у населення і не обов'язково зерна (перевірили на власному досвіді).

Ми пішли таким шляхом - склали реєстр продавців продукції для ідентифікації своїх постачальників із зазначенням ПІБ, телефонів і реєстраційних даних, і подали документи в митницю для оформлення сертифікату EUR-1. В даному випадку рішення приймається суб'єктивно. Нам довелося ще декілька днів доводити свою позицію і навіть спілкуватися з начальником митного посту. Але врешті товар був оформлений митнецею.

Згідно 21 статті Митного кодексу України, можна отримати консультацію митниці, правда відповідь від даного органу, згідно регламенту, можна очікувати протягом 30 календарних днів.

Якщо у вас такої можливості немає, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, ми з радістю Вам допоможемо.

Замовити оформлення сертифікату EUR-1

Читайте також, про особливості митного оформлення європейського товару в режимі імпорт, про це ми писали в статті "митне оформлення товару з преференціями ЄС і його транзит через інші країни".

І як додатковий бонус, крім отримання сертифікату, наші фахівці допоможуть вам здійснити аудит вашої транспортної логістики.

Бажаємо всім ефективної логістики!