Технічний експортер: хто він і які завдання вирішує?

Телефоний дзвінок до Іст-Вест ЛогістикЩе до недавнього часу рішення здійснювати зовнішньоекономічну діяльність могло з легкістю нокаутувати будь-якого підприємця. Особливо важко, було на старті, коли експорт мав разовий або несистемний характер. Одного прагнення розвивати свій бізнес було мало. Найчастіше відсутність досвіду і навіть невеликі помилки, (скажімо, десь в документах для митниці відмітку не там поставили) приводили до чималих санкцій. Помилки в сфері ЗЕД не пробачаються - це факт. Таким чином народилась та еволюціонувала нова ЗЕД послуга - технічний експорт. Про неї багато говорять, але що це, як працює і чим може допомогти конкретно вам? Розповідаємо в нашій статті.

Чим займається технічний експортер?

Основний принцип вашої взаємодії з технічним експортером - це аутсорсинг ЗЕД діяльності. Цей «посередник» назвемо його так, буде займатися експортом продукції для вас. Припустимо, з вами зв'язався зарубіжний покупець товару. Є перспективи, можна заробити, але ви працюєте тільки на українському ринку, не є учасником ЗЕД і цим ще не займалися. Підприємці в таких випадках стоять перед непростим вибором: експортувати самостійно, або залучити посередника.

  1. У першому випадку на вас чекає: реєстрація, незнайома законодавча база, оформлення документів відповідно до міжнародних стандартів, проходження митниці, побудова логістики, доведеться зіткнутися зі специфікою відображення в обліку експортно-імпортних операцій і працювати з валютою.
  2. У другому - технічний експортер буде виступати контрактотримачем від вашої сторони. Сама угода буде проходити через його фірму. Він виконає всі митні та податкові операції, прийме валюту, купить товар, перемістить його через кордон і продасть покупцеві. Ви і ваш покупець при цьому можете перебувати на територіях своїх країн, провести операцію, не поглиблюючись у деталі.

Нагадуємо, що відповідальність, пов'язану з митним оформленням і всі ризики логістики несе технічний експортер. Також, відповімо на ще одне назріваюче запитання - подібні послуги повністю легальні і дозволені законом.

Схема на стіні

Коли варто залучити технічного експортера?

Ринок ЗЕД швидко змінюється - правила, закони, потреби покупця. Якщо ви фокусуєтесь на результаті, то немає принципового значення, як ви його досягнете, своїми силами або з кваліфікованою допомогою. Якщо ви розумієте, що:

  • ціна помилки в міжнародній торгівлі занадто висока,
  • у вас недостатньо досвіду,
  • не вистачає часу, щоб виконати ЗЕД контракт самостійно;
  • нераціонально наймати штат юристів, логістів, маркетологів;
  • ви не хочете реєструватися як учасник ЗЕД;
  • є бажання оптимізувати ЗЕД діяльність.

У таких випадках зазвичай і звертаються до послуг технічного експортера. Тоді ви будете впевнені, що із завданням впораються чітко, помилок не буде і все пройде в рамках заздалегідь обумовленого бюджету.

Нарада з технічним експортеромКомпанія East West Logistic успішно надає послуги технічного імпорту / експорту і професійно займається логістикою. Ми виконаємо весь цикл експортної угоди у відповідності до законодавства та ваших вимог. При співпраці з нами на вас чекає ефективна і якісна робота, грамотний підхід до кожної конкретної ситуації.

А ви вже встигли оцінити всі переваги технічного експорту чи працюєте самостійно? Які проблеми у вас найчастіше виникають? Обов'язково поділіться з нами, фахівці EWLog завжди раді прийти на допомогу!

Зв'язатися з нами