Вантаж застряг на митниці. Що робити?

Вирішення проблемПроблеми з доставкою вантажів виникають з різних причин. Трапляються збої при завантаженні, прорахунки в логістиці або ж, добре відомі затримки на митному терміналі. Наявність запитань у перевіряючого інспектора, мабуть, викликає найбільше занепокоєння. Що зазвичай його цікавить? З яких причин затримують товар? У яких випадках на ситуацію неможливо вплинути? Саме ці запитання ми і розглянемо в сьогоднішній статті.

Чому саме ваш вантаж?

Найпоширеніша відповідь - вантажне відправлення не відповідає вимогам українського законодавства. Як показує практика, додаткові перевірки митники призначають тільки в 6-8% випадків. Решта ж вантажу проходить митну очистку, ґрунтуючись на стандартному переліку наданих документів. Ваші товари можуть пильно перевіряти, в декількох випадках. Будьте готові до цієї процедури, якщо:

 • Мова йде про безмитний ввіз;
 • Ввезення продукції здійснюється з низькою ставкою ПДВ;
 • Заявлена ​​низька митна вартість вантажу;
 • Ви перевозите специфічний вантаж (культурні цінності, технологічно складне устаткування, живий вантаж, дорогоцінні метали та ін.)

Вам варто заздалегідь підготувати не тільки стандартний перелік документів, але і додаткові дані, які може запросити митник для підтвердження інформації, зазначеної в декларації.

Що могло піти не так?

Знаки питання

Трапляється, що затримки на митниці, обґрунтовано викликані «промахами» з вашого боку, наприклад:

 1. Ви надали не повний перелік документів. Скажімо, бракує інформації про фінансові гарантії або про вантажоперевізника (перевірятимуть не тільки дані декларанта, але і компанію, яка перевозить товар).
 2. Є сумніви з приводу того, чи правильно визначено код товару згідно з ТН ЗЕД.
 3. Інспектор підозрює, що митна вартість продукції занижена.
 4. Ви допустили помилки в заповненні митної декларації.
 5. Ви не в повній сумі сплатили митні платежі та збори.
 6. Вантаж не відповідає заявленим технічним характеристикам.

З чим доведеться зіткнутися в разі затримки на митниці?

Основне завдання митника - упевнитись в тому, що в декларації ви вказали правдиві відомості, ґрунтуючись на яких, корректно розрахували і оплатили митні платежі. Якщо ж існують сумніви, інспектор призначить огляд вантажу.

 • Вам варто заздалегідь перевірити маркування, етикетки, упаковку, щоб при огляді не було неприємних сюрпризів.
 • Відсутні документи / сертифікати доведеться оформити і подати.
 • Якщо код ТН ЗЕД визначено неправильно, його потрібно змінити (що зазвичай веде до додаткової сплати мита) або довести інспектору, що все вказано вірно.
 • Помилки в документах доведеться виправити, недостачі мита - доплатити.

Набагато складніше, якщо митна вартість продукту занижена. У інспекторів є таке неофіційне поняття, як «прохідна ціна» - це середня вартість аналогічного вантажу, який проходить через митницю. Якщо ваша ціна виявиться нижче статистичної, приготуйтесь відстоювати свої позиції.

На практиці ситуації бувають різні: Постачальник не встигав виготовити продукцію вчасно і запропонував вам 20% знижку. Ви погодилися, звідси - і занижена вартість. На слово вам ніхто не повірить, потрібно показати контракт, з простроченими термінами, лист з пропозицією про знижку, тобто, надати всілякі докази. Якщо ж ви в цій «битві» програєте, доведеться внести зміни в декларацію та сплатити мито в більшому обсязі, а разом з ними і штрафи, адже інспектор постарається довести, що ви хотіли «обдурити» державу.
 

На що ви не зможете вплинути?

Нарада задля вирішення митних питань

Іноді затримки митного оформлення викликані випадковими чинниками, такими, як оновлення ПЗ, вступ у дію нових нормативних актів, карантинні обмеження, пов'язані з пандемією COVID-19.

Існує також черга біля терміналу. Певні групи товарів проходять митне очищення в прискореній формі. Наприклад, заїхала партія свіжих морепродуктів. Зрозуміло, що для цього вантажу час - фактор ключовий. Логічно, що його пустять «в обхід» тих, хто везе, наприклад, текстиль або меблі.

Компанія East West Logistic не лише здійснює міжнародні вантажоперевезення всіма видами транспорту, а й проводить митне оформлення вантажів. Нам добре знайома законодавча база і так, ми вміємо знаходити спільну мову навіть з «важкими» інспекторами. Якщо у вас виникли затримки на митниці, не втрачайте часу, телефонуйте нам. Ми обов'язково розберемося з ситуацією, виявимо причини і допоможемо їх оперативно усунути. Працюйте з кращими, довіряйте професіоналам!

Зв'язатися з нами