Вихід на іноземний ринок: 5 базових питань про ЗЕД

Експорт Імпорт Іст-Вест Логістик

Плануєте працювати з іноземними замовниками, але ще не знайомі з тонкощами митного оформлення та міжнародного права?

Не знаєте, як правильно налагодити логістичний ланцюжок і скласти документацію?

Ця стаття - короткий гід по ЗЕД для компаній, які планують вийти на іноземний ринок. Нижче наведено 5 найбільш поширених питань про специфіку зовнішньоекономічної діяльності в Україні.

I. ЩО ТАКЕ ЗЕД?

ЗЕД або зовнішньоекономічна діяльність - комплекс дій, який супроводжує будь-які експортно-імпортні операції, тобто торговлю з іноземними компаніями (нерезидентами).

Ведення ЗЕД вимагає знання місцевих регулюючих законів і міжнародного права, специфіки митного оформлення та міжнародних вантажних перевезень. За умови грамотного підходу до цих та інших аспектів, бізнес зможе "злетіти" на нову висоту.

II. З ЧОГО ПОЧАТИ?

Щоб відкрити для себе можливості ЗЕД, компанії необхідно зробити кілька базових кроків:

  • Закріпіть за собою право займатися ЗЕД: внесіть до статуту підприємства новий вид діяльності - "зовнішньоекономічний". Робиться це через єдиний державний реєстр в Державній реєстраційній службі України.
  • Відкрийте валютні рахунки в банку.
  • Станьте на облік в митниці: отримаєте Виписку з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами.
  • У валютному відділі податкової інспекції задекларуйте наявність або відсутність за кордоном валютних цінностей та отримаєте відповідну довідку.

III. НЮАНСИ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ?Іконка митниці зелена Іст-Вест Логістик

Митне оформлення - один з важливих і відповідальних етапів в процесі ЗЕД: саме він впливає на кінцевий прибуток від зовнішньоекономічних операцій.

Митна вартість товару може значно різнитися з ціною, вказаною в договорі між суб'єктами ЗЕД.

Справа в тому, що співробітники митниці визначають ціну товару, керуючись власною інформаційною базою, формування якої відбувається в процесі накопичення данних про митні операції, здійснені в минулому.

Таким чином, ви можете опинитися перед вибором: або йти в збиток (тобто погоджуватися з митною вартістю), або оскаржувати її (що, в свою чергу, загрожує тривалими розглядами і додатковими витратами на простій транспорту).

Щоб уникнути обох негативних сценаріїв, слід заздалегідь підготувати документи, що підтверджують доцільність вартості, зазначеної в інвойсі.

Не знаєте як це зробити? Зверніться до наших фахівців!

Зв'язатися з нами

Також, слід використовувати всі можливі преференції які діють в міжнародній торгівлі. Детальніше, читайте в нашій статті. 

IV. З ЯКИМИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ, ОКРІМ МИТНИЦІ, ДОВЕДЕТЬСЯ МАТИ СПРАВУ ПРИ ЗЕД?

Щоб займатися імпортно-експортними операціями, компанія повинна отримати дозвіл не лише від митниці, а й від низки інших держінстанцій:

  • СЕС;
  • Ветеринарна служба;
  • Екологічний контроль і т.п.;
  • СБУ.

Дозвільні документи видаються на основі коду ТН ЗЕД (товарної номенклатури) - закодованої назви товару, створеного для спрощення зовнішньоекономічних операцій.

При цьому не варто забувати про податкові зобов'язання, виконання яких також супроводжується оформленням ряду важливих паперів.

Складно, чи не так? Ні, все просто, коли знаєш як! Для нашого клієнта наше підприємство оформляє всі дозвільні документи самостійно. Вам не потрібно витрачати на це час і додаткові гроші.

Якщо у вас є потреба в оформленні таких документів - залишайте заявку, ми зв'яжемося з вами.

Залишити заявку

Звідси випливає наступне питання:

V. ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ ЗЕД І ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

Ведення ЗЕД дійсно вимагає великих витрат сил і часу, але головне - професійного досвіду.

Раніше єдине рішення полягало в наймі додаткових штатних фахівців або навіть створені цілого відділу. Звичайно, це складно.

Сьогодні процес значно спростився за рахунок появи на ринку аутсорсингових компаній, що надають повний комплекс послуг із супроводу ЗЕД.

Що таке аутсорсинг ЗЕД?

Аутсорсинг зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) - це передача профільних функцій професійній компанії, яка здатна виконати завдання набагато швидше, дешевше, краще, не витрачаючи час на організацію самого процесу.
Термін походить від англійського «outside resource using» - використання зовнішніх ресурсів. Він був введений в світову практику в 1989 році, а вже в 1997 році дослідження показали, що більше половини промислових підприємств передали на зовнішнє обслуговування хоча б один зі своїх напрямків.
Погодьтеся: відділу ЗЕД або одному окремому фахівцю неможливо стежити одночасно за всіма змінами в міжнародному праві, в міжнародних перевезеннях, використовувати досвід і практику від тисячі угод, отримувати знижки на транспортні тарифи за рахунок величезних вантажопотоків.

Тому довірити роботу команді професіоналів, не наймаючи їх в штат (а, значить, не виділяючи офісного простору, не обтяжуючи себе податками і витратами на навчання) - найкраще рішення для амбітної компанії, яка прагне завоювати іноземний ринок.

—————————-

Ми сподіваємося, що ця стаття була корисна для Вас і вона допоможе правильно організувати зовнішньоекономічну діяльність. Якщо у Вас виникнуть труднощі в даній сфері, ми завжди готові допомогти.

Іст-Вест Логістик надає повний комплекс послуг із супроводу зовнішньоекономічної діяльності, допомагає своїм клієнтам заощадити сили, час і досягти максимального результату при виході на зовнішні ринки.

Замовити послугу зараз