Як правильно замовити вантажоперевезення? Частина 3

Закінчуючи серію публікацій про вантажоперевезення, ми не могли залишити без уваги специфічні вантажі. Як підібрати транспорт для продуктів харчування, скажімо свіжого м'яса, адже воно швидко псується? Ну, або як перевезти негабаритне обладнання? У першому випадку, ваше завдання вирішить рефрижератор класу В, у другому - трал та спеціальні елементи кріплення. Бажаєте, як і ми, легко розбиратись в подібних запитаннях? У цій статті ми зібрали для вас найважливішу інформацію стосовно специфічних перевезень.

Режими роботи рефрижератора

Температурний режим рефрижератораЯкщо для вантажу важливо підтримувати певний температурний режим охолодження/ заморозки/обігріву, його перевозять в рефрижераторі. Це такий тип напівпричепа, де встановлюється потрібний рівень температури та вологості. Найпростіше навести приклад на морозиві. При дуже низькій температурі на ньому утворюється лід «невідомого походження», а кілька градусів вище норми перетворять його в крем або незрозумілу рідку масу. Все це веде до того, що наше морозиво втратить свої споживчі властивості і в кращому випадку цілу вантажівку цього продукту буде продано нижче собівартості, в гіршому - це ваші особисті збитки. Таких прикладів можна наводити багато, висновок один - продукт повинен транспортуватись коректно з урахуванням всіх температурних та санітарних норм. Так, так і тут важливо замовити відповідний транспорт.

Автомобільні рефрижератори класифікують за різними критеріями, ми ж, зосередимося саме на діапазоні температур. Рефрижератори:

  • Класу А - підтримують режим від + 12 ° C до 0 ° C
  • Класу В - підтримують режим від + 12 ° C до -10 ° C
  • Класу С - підтримують режим від + 12 ° C до -20 ° C

 

температурні режими

Існують також мультитемпературні напівпричепи. Вони розділені на відсіки, в кожному з яких можна підтримувати свій кліматичний режим.

Здебільшого в рефрижераторних напівпричепах перевозять продукти харчування - молоко, м'ясо, овочі, фрукти, алкоголь. Строк їх зберігання і так обмежений, ось чому правильно організовані міжнародні автомобільні вантажоперевезення відіграють настільки значну роль.

Як перевозити вантаж зі зміщеним центром ваги?

Приклад вантажу зі зміщеним центром ваги

Як показує практика, при замовленні послуг з перевезення приблизно 65% клієнтів не орієнтуються, який тип транспорту їм потрібен. Приїжджає стандартний тент (замість трала), а потім з'ясовується, що вантаж негабаритний, деталі незнімні, «якось загрузити» не виходить. У більшості випадків негабарит не поміщається по ширині, рідше по висоті, а іноді - і по довжині. «Нехай їде так» - теж не варіант. В Україні є транспортна поліція, яка штрафує на місці. Якщо вам все ж вдасться доїхати до митного поста, то за кордон такий транспорт точно не випустять.

Негабаритні вантажі перевозять на спеціальних низькорамних тралах. Якщо ж виявляється, що везти потрібно не звичайні будматеріали, а скажімо, грейдер з великим ковшем то центр ваги такого вантажу буде зміщений. Щоб він не перекинувся на найближчому повороті, чи не сповзав при маневрах і не з'їжджав з платформи, агрегат потрібно правильно закріпити. З огляду на розподіл маси нашого грейдера і його комплектуючих, потрібно розрахувати центр ваги вантажу. Це, якраз, робота такелажників, присутність яких при завантаженні крупногабаритів, істотно спростить вам життя.

Крепление груза

Для кріплення вантажу зі зміщеним центром ваги вам також доведеться подбати про наявність:

  • Кріпильних ланцюгів (строп) - для фіксації;
  • Ретчет (ланцюгових стяжок) - для стяжки строп;
  • Талрепів (стяжок) - натягування або регулювання натягу ланцюгів і канатів.

Як досвідчений учасник ринку міжнародних  перевезень, компанія East West Logistic досконально розбирається в специфіці транспортування незвичайних вантажів. Ми точно знаємо, як і на чому перевезти ваш вантаж, яким би він не був, щоб дотриматися всіх вимог безпеки і законодавства. Якщо в інших фірмах будуть тільки думати, як вирішити ваше запитання, у нас - знайдеться десяток подібних успішних рішень. Досвід завжди на стороні професіоналів. Телефонуйте - наш менеджер готовий проконсультувати вас вже сьогодні!

Зв'язатися з нами