Оформлення експорту

Митне оформлення експорту з України

Експорт контейнер Україна Іст-Вест ЛогістикЯкщо ви плануєте виводити свою продукцію на зовнішні ринки, то вам беззастережно доведеться пройти процедуру експортного оформлення (в народі - затаможка). Здійснити цю процедуру, ви можете по всій території України без будь-яких обмежень, а наші брокери нададуть вам можливість зробити це швидко і максимально ефективно.

Для будь-якої країни експорт є в пріоритеті, отже держава повинна максимально сприяти цьому. В Україні на всю експортну продукцію надається: повернення ПДВ в розмірі 20% і безмитний вивіз, але існують винятки, на деякі групи товару встановлено експортне мито.

Яким чином нам вдається робити митне оформлення краще за інших, розповімо трохи пізніше, в кінці цієї статті. А поки давайте проговоримо основні підводні камені, які ми зустрічали на експортному шляху наших клієнтів, для того, щоб допомогти вам не допускати цих помилок.

Зв'язатися з нами

«Затаможка вантажу» - основні помилки і особливості

 1. Визначте код товару УКТЗЕД правильно, від цього залежать подальші процедури. Кілька випадків з нашого досвіду. Клієнт звернувся за послугою - митне оформлення експорту насіння соняшнику. З огляду на те, що транспортування товару здійснювала інша транспортна компанія, звернувся клієнт до нас в самий останній момент. Укладаючи зовнішньо економічний контракт на поставку продукції, клієнт не спромігся проаналізувати процедуру експорту, а отже 10% експортне мито на олійні культури повністю змінило його фінансову модель.
 2. Від коду УКТЗЕД також залежить надання дозвільних документів. Звернувшись до нас, клієнт хотів відправляти за кордон продукцію, що містить м'ясо, але при цьому ветеринарного сертифіката у нього не було. Наші фахівці знайшли законний шлях, як можна вирішити питання на митному посту. У свою ж чергу, покупець даного товару не зміг вирішити таке завдання в своїй країні, і довелося повертати товар назад, нести транспортні витрати і ... .. оплачувати податки при імпорті. Тут ми підійшли до одного з найцікавіших питань, яке слід враховувати.
 3. Митне оформлення в країні одержувача. Щоб не допускати вище описаної ситуації, погоджуйте митне оформлення з покупцем заздалегідь. Хоча в нашому випадку підтвердження готовності прийняти даний товар було отримано заздалегідь. І так буває.
 4. Маркування. Воно повинно відповідати вимогам країни одержувача. Це відповідальність відправника, а не брокера. В іншому випадку, товар можуть повернути назад, як сталося це з одним з наших клієнтів. Безумовно, ми вирішили питання, розмістивши товар на склад тимчасового зберігання, щоб не платити ніяких податків при імпорті, як це сталося в ситуації, описаній в пункті 2. На складі, наші фахівці нанесли необхідне маркування і відправили вантаж далі.митний термінал ДП Бориспіль Іст-Вест Логістик
 5. Один з дуже важливих моментів, бажано в маркуванні вказувати номери, за допомогою яких можна чітко ідентифікувати партію вивезеного товару. Як приклад, цим ідентифікатором може виступити номер партії виробництва. Завдяки цій інформації, нашому клієнтові, ситуація якого описана в п.2., вдалося уникнути зайвих витрат і не платити імпортне мито, а тільки ПДВ. А так як він був платником ПДВ, то понесені витрати списалися взаємозаліком при подачі експортної декларації.

Митне оформлення експорту в Україні - послідовність дій

Це свого роду чек-лист, якому повинен слідувати експортер. Саме завдяки йому нам вдається уникати помилок і оформлювати вантажі швидко та ефективно. Наша репутація на митниці як брокера настільки висока, що вантаж, який оформляється на експорт, не викликають на огляд. В результаті чого, наш клієнт не витрачає кошти на вантажному терміналі, а це приблизно 50 у.о.

1.Визначитися з митним режимом вивезення продукції. Згідно митного кодексу, існує кілька режимів: звичайний експорт, тимчасове вивезення продукції, відправка товару на переробку, відправка товару з гарантійного ремонту або заміни, реекспорт. Від цього режиму залежить сценарій самого оформлення, платежі і перелік необхідної документації. Безумовно, найчастіше це експорт, але є і виключення.

2.Визначитися з кодом ТНВЕД (УКТЗЕД) товару. Це ДУЖЕ важлива процедура, тому просимо підійти до цього питання з великою відповідальністю. Ви можете звернутися до наших фахівців, вони допоможуть вам безкоштовно визначити код товару. Залежно від коду, буде зрозуміло які документи необхідно надати і які податки необхідно сплатити.Дізнатися код УКТЗЕД

3.Маркування товарів. Обов'язково узгодьте маркування товару, який відвантажується на експорт, обговоріть і отримаєте письмове підтвердження від отримувача продукції, що нанесена інформація відповідає законодавству приймаючої сторони.

4.Нетарифне регулювання. Залежно від коду УКТЗЕД, можуть з'явиться вимоги до експортної документації, найчастіше такі вимоги висуваються для рослинних і тваринних продуктів, продукції хімічної промисловості та товарів з великим ступенем ризику. Ми завжди намагаємося вирішити задачу клієнта комплексно, тому наші фахівці допоможуть оформити будь-якого роду дозвільну документацію.

Отримати консультацію з оформлення дозвільних документів

5.Якщо продукція підлягає оплаті експортного мита, то необхідно проаналізувати тарифне регулювання, щоб митниця не мала зауважень до ціни товару;

6.Митне оформлення в країні імпорту. З одного боку, може здаватися, що це вже проблеми покупця, але це далеко не так. По-перше, якщо покупець не зможе оформити товар, то він повернеться вам і ви позбудетеся прибутку. По-друге, ви понесете відчутні додаткові витрати по поверненню продукції. Якщо вам потрібна допомога фахівця, відправте нам заявку.

7.Продумайте процес транспортування свого товару, адже воно повинно бути не тільки безпечним, а й максимально ефективним - не дорогим і швидким. При вантажоперевезеннях ДУЖЕ багато нюансів, враховуйте це заздалегідь. Фахівці нашого логістичного відділу допоможуть здійснити доставку оптимальним способом.​​​​​​Отримати консультацію з вантажоперевезень

8.Валютний контроль. Варто зауважити, що останнім часом вимоги до валютного контролю трохи знизилися, проте не варто забувати, що не повернення валютної виручки в розмірі 10 у.о. є порушенням законодавства, щоб відстояти своє право на зовнішньоекономічну діяльність доведеться витратити час на докази.

Документи необхідні для митного оформлення експорту: 

 1. Клавіатура митне оформлення Іст-Вест ЛогістикКартка обліку суб'єкта ЗЕД - нашим клієнтам оформлюємо безкоштовно;
 2. Зовнішньоекономічний контракт;
 3. Інвойс (рахунок у валюті);
 4. Пакувальний лист;
 5. Рахунок на купівлю товару всередині країни або документи, що підтверджують виробництво товару на підприємстві;
 6. Дозвільні документи - залежать від коду УКТЗЕД;
 7. Сертифікати походження. Для експорту в Європейський союз - Eur-1;
 8. Залежно від умов оплати, митниця може зажадати виписку з банку про отримання платежу.

Якщо у вас залишилися питання, ви можете замовити консультацію безкоштовно. Наші співробітники проконсультують вас не тільки в митному оформленні, але і в міжнародних відносинах.Отримати консультацію